سوالات متداول

سوالات متداول


دوره بزرگسالان


چگونه ثبت‌نام کنم؟
برای این که بدانید در چه سطحی و ساعاتی می‌توانید تحصیل کنید، نخست باید مشاوره آموزشی و تعیین سطح شوید. جهت تعیین سطح پس از ارسال درخواست شما از طریق شماره واتس اپ/ایمیل/اینستاگرام برای شما زمانی مشخص خواهد شد و می توانید از طریق لینکی که به شما داده خواهد شد، بوسیله گوگل میت  به جلسه تعیین سطح  وارد می شوید. در جلسه تعیین سطح از شما سوالاتی پرسیده خواهد شد تا سطح شما مشخص شود. برای سطوح بالاتر از زبان آموزان می خواهیم تا در مورد موضوعی در حضور ما متنی را نگارش نمایند تا بتوانیم دقیق ترین سطح زبان آموز را مشخص کنیم.
لازم به ذکر است پس از ارسال زمان پیشنهادی تعیین سطح از طرف لینگوباکس - در صورت عدم تایید زبان آموز تا ۱۵ دقیقه پس از ارسال درخواست مبنی بر تایید شرکت در جلسه تعیین سطح - جلسه از طرف درخواست کننده لغو خواهد شد.


من قبلا در آموزشگاهی مقطعی رو گذرانده‌ام آیا در صورت ارائه مدرک باز به تعیین سطح نیاز دارم؟
به‌دلیل تفاوت در سطح بندی آموزشگاه‌های مختلف، زبان‌آموزان بایستی تعیین سطح شوند. به‌علاوه سیستم آموزشی لینگوباکس برپایه‌ی مکالمه استوار است. بنابراین در این آموزشگاه ملاک سنجش زبان‌آموزان توانایی ایشان در پاسخ‌گویی به سوالات شفاهی مطرح شده از جانب کارشناس آموزش در آزمون تعیین سطح می‌باشد.اگر بخواهم از پایه شروع کنم آیا باید تعیین سطح شوم؟
بله، هدف از تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ثبت‌نام و ارایه مشاوره آموزشی می‌باشد و یکی از ملزومات ثبت‌نام در موسسه زبان لینگوباکس به‌شمار می‌آید.


تعیین سطح به‌صورت کتبی انجام می‌شود یا شفاهی؟
تعیین سطح به روش‌های زیر قابل انجام است:


1- تعیین سطح شفاهی بصورت ویدیو کنفرانس


2- تعیین سطح آنلاین کتبی با استفاده از سایت لینگوباکسآیا می‌توانم به‌صورت آنلاین تعیین سطح شوم؟
بله، شما می‌توانید از طریق سایت لینگوباکس به‌صورت آنلاین تعیین سطح شوید.

تعیین سطح شما به‌مدت ۴۰ روز اعتبار دارد و دلیل آن این است که دور بودن از فضای آموزشی به‌مدت ۴۰ روز منجر به فراموش نمودن مطالب آموخته شده می‌شود. لذا نیاز به تعیین سطح مجدد وجود دارد.


در آزمون تعیین سطح چه سوالاتی از من پرسیده می‌شوند؟
مبتنی بر مفاد آموزشی هر ترمآیا برای تعیین سطح باید از قبل وقت بگیرم؟
بله، جهت تعیین زمان دقیق برای ثبت‌نام زبان‌آموز و پیشگیری از تداخل زمان‌های تعیین سطح، بایستی با ارسال پیام متنی و یا از طریق سایت لینگوباکس وقت تعیین سطح را از پیش تعیین نمایند.


آیا بعد از ثبت‌نام ساعت و روز کلاسم را می‌توانم تغییر دهم؟
تا ۴۸ ساعت قبل از شروع کلاس‌ها، در صورتی که کلاس مورد نظر برگزار شود و ظرفیت داشته باشد، امکان تغییر ساعت و روز وجود دارد.


آیا مدارک موسسه لینگوباکس برای همه جا معتبر است؟
مدارک هیچ موسسه ای در ایران برای ادامه تحصیل و یا مهاجرت ارزش و اعتباری ندارند. و فقط نتایج آزمون های بین المللی که به صورت گواهینامه پس از شرکت در ازمون های مورد نظر اعطاء می شوند قابل ارزش و معتبر می باشند.برای تحصیل در دوره‌ی بزرگسالان چه کتاب‌هایی باید تهیه کنم؟
به‌منظور ارتقا توانایی‌های گفتاری، نوشتاری و شنیداری زبان‌آموزان، مدرسه زبان لینگوباکس کتاب Touchstone را تدریس می‌نماید. این مجموعه کتاب بر هر چهار مهارت به‌خصوص مهارت گفتاری تاکید می‌نماید. به‌علاوه، کتاب تکمیلی دوره‌های بزرگسالان Oxford Word Skills می‌باشد.هر کتاب را در چند ترم می‌گذرانم؟
هر کدام از چهار سطح دوره‌ی مبتدی و میانی در 6 ترم و جمعا در ۲۴ ترم آموزش داده می‌شوند. دوره‌های پیشرفته و تخصصی نیز هر کدام 6 ترم می‌باشد که مجموعا 18 ترم می‌باشند.


ظرفیت کلاس‌ها چند نفر می‌باشد؟
حداقل 5و حداکثر 10 نفر. البته درسطوح متوسط به بالا (Intermediate , Upper-Intermediate) ظرفیت کلاس‌ها حداکثر 15 نفر می‌باشد.آیا می‌توانم در کلاس‌های فقط مکالمه (SPO) شرکت کنم؟
بله، در صورتی که سطح زبانی شما طبق برنامه‌ی آموزشی لینگوباکس بالاتر از سطح 103 باشد، می‌توانید در ترم‌های مختلفی که برای این دوره‌ها در نظر گرفته شده‌ند شرکت کنید.سیستم هایبرید چگونه به روند پیشرفت من کمک می‌کند؟
در سیسستم هایبرید یک سری محصولات آموزشی که شامل Quiz, Puzzle, Footage, Video Activity به ‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد که این امر به یادگیری هر چه بهتر شما کمک می‌نماید.


هدف من فقط کلاس‌های مکالمه است و به بحث‌های گرامری اصلا علاقه ندارم. کلاس‌های شما چقدر در این جهت می‌تواند به من کمک کند؟
با توجه به این مهم که قواعد زبانی از پیش‌نیازهای پیشرفت مهارت‌های زبان می‌باشد، موسسه زبان لینگوباکس تمرکز قابل توجهی به تدریس گرامر به‌صورت کاربردی دارد.آیا در نحوه‌ی تدریس اساتید تفاوت وجود دارد؟
خیر، همه‌ی اساتید لینگوباکس یک دوره‌ی آموزشی مشابه را گذرانده‌اند و از یک برنامه آموزشی (Progress Chart) یکسان پیروی می‌کنند.استادها آقا هستند یا خانم؟
از حضور اساتید خانم و آقا بهره‌مند می‌باشیم.


لهجه‌ای که در لینگوباکس یاد می‌گیرم British است یا American؟
در کتاب‌های آموزش زبان کلیه لهجه‌های مختلف انگلیسی استفاده شده‌اند. علاوه بر آن، اساتید لینگوباکس هم دارای لهجه‌های British و American هستند. بنابراین زبان‌آموزان در معرض هر دو لهجه قرار می‌گیرند.


متاسفانه من اهل اینترنت نیستم. آیا استفاده از محصولات مجازی اجباری است؟
دوره‌های ما کاملا به صورت آنلاین برگزار می شود. شما می توانید ویدیوی آموزشی کار در کلاس آنلاین را مشاهده نمایید.


پس از چه مدت زمانی می‌توانم روان صحبت کنم؟
با توجه به اینکه یادگیری زبان دوم نیاز به تمرین فراوان دارد، چنانچه موارد آموزش داده شده را به‌خوبی تمرین نمایید در انتهای سطح مبتدی (Pre-Intermediate) قادر به صحبت کردن خواهید بود.آیا می‌توانم در پایان دوره‌ها به تدریس مشغول شوم؟
بله، زبان‌آموزان لینگوباکس می‌توانند در پایان دوره‌های میانی اقدام به پر کردن فرم استخدام (Application) نمایند.


نحوه‌ی سطح‌بندی سیستم لینگوباکس چگونه است؟
به ترتیب سطوح مبتدی و میانی:
(Elementary (101-106،
(201-206) Pre-Intermediate ،
(301-306) Intermediate،
(Upper-Intermediate (401-406
دوره‌های پیشرفته:
(501-606) Advance

دوره‌های تخصصی:


CPE (CPE1-CPE6)
من چند سال پیش کلاس می‌رفتم اما خیلی چیزها را فراموش کرده‌ام. امکان شروع از سطوح بالاتر برای من وجود دارد؟ اگر در محیط کلاس قرار بگیرم همه چیز رو به‌خاطر خواهم آورد.
طبق تعیین سطح انجام شده و پاسخ‌گویی شما به سوالات مناسب‌ترین سطح ممکن برای شما در نظر گرفته خواهد شد. اما در لینگوباکس ارتقا سطح یا (Upgrade) شدن تا جلسه چهارم هر ترم با توجه به نظر استاد و تایید مدیر آموزش امکان‌پذیر می‌باشد. به‌علاوه در صورتی که آخر ترم نمره بالای 98 و تاییدیه استاد را داشته باشید، پس از امتحان مجدد شفاهی می‌توانید ارتقا سطح داشته باشید.


آیا هم‌کلاس‌های من هم سن خودم هستند یا کوچک‌ترند؟
دوره‌های بزرگسالان مناسب زبان‌آموزان 15 سال به بالاست.


تعداد غیبت‌های مجاز چند جلسه است؟
چهار جلسهزمان‌بندی آزمون‌ پایان‌ترم چگونه است؟
پس ازجلسه‌ی سیزدهم ترم امتحان پایان‌ترم برگزار می‌گردد.


نمره‌ی آزمون‌ پایان‌ترم از چند است؟
آزمون پایان ‌ترم 40 نمره از 100 نمره‌ی کل را شامل می‌شود. 40 نمره‌ی باقی‌مانده نیز به فعالیت کلاسی تخصیص پیدا می‌کند.


آیا آزمون شفاهی نیز در پایان‌ترم یا پایان کتاب برگزار می‌شود؟
خیر، بخش قابل توجهی از نمرات هر ترم به فعالیت کلاسی و صحبت نمودن در کلاس اختصاص داده شده است و با برگزاری آزمون‌های کتبی سایر مهارت‌های زبان‌آموزان نیز سنجیده می‌شوند.


سیستم نمره‌دهی در پایان ترم به چه صورت است؟
نمرات بین 65 تا 69 مشروط (Conditional Pass) ، نمره‌ی 70 و بالاتر، قبول (Pass) و نمره‌ی زیر 65‌، مردود (Fail) محسوب می‌شود.اگر نتوانم در آزمون پایان‌ترم شرکت کنم، ترم را باید تکرار کنم؟
زبان‌آموزانی که نتوانند در امتحان پایان ترم شرکت نمایند و تعداد غیبت‌های ایشان با احتساب جلسه‌ی پایان‌ترم بیش از ۴ جلسه نباشد، نمره‌ی کلاسی بالای 30، و نمره‌ی ترم قبل بالای 85 باشد، می‌توانند مراجعه به مدیر شوند و به‌جای امتحان پایان‌ترم مصاحبه‌ی شفاهی انجام دهند. در صورت قبولی، نمره ایشان 65 خواهد بود. هر زبان‌آموز در طول تحصیل در لینگوباکس یک بار می‌تواند از این شرایط استفاده نماید.


اگر دو ترم متوالی به‌صورت مشروط (CP) قبول شوم، وضعیت من به چه صورت خواهد بود؟
زبان‌آموزی که دو ترم متوالی را مشروط (Conditional Pass) شود ترم دوم را مردود (Fail) شده و بایستی آن را تکرار کند.به نمره‌ی پایان‌ترمم اعتراض دارم. می‌توانم ریز نمرات یا برگه‌ام را ببینم؟
حداکثر تا ۷۲ ساعت پس از اعلام نمرات با تکمیل نمودن فرم درخواست ریزنمرات و اعتراض به نمره، زبان‌آموز می‌تواند درخواست بازنگری امتحان پایان‌ترم را داشته باشد که توسط کارشناسان یا مدیر آموزش بررسی می‌شود.


چرا نمی‌توانیم برگه‌ی سوالات آزمون‌ پایان‌ترم را ببینیم؟
این آزمون‌ها جنبه‌ی ارزشیابی دارند و جنبه‌ی آموزشی و یادگیری در آزمون‌ها مورد تایید نیست. علاوه بر آن اساتید از طریق فرم بازخورد (feedback) نقاط ضعف زبان‌آموزان را به ایشان یادآوری می کنند. به‌علاوه، ارایه‌ی پاسخ سوالات از نظر امنیت نگهداری سوالات را به خطر می‌اندازد.


چگونه می‌توانم نمره ی پایان‌ترمم را ببینم؟
نمرات ۲۴ ساعت پس از برگزاری آزمون در سایت lms.linguobox.ir قابل رویت هستند.


آیا در صورت استفاده از غیبت‌های مجازم نمره‌ی کلاسی من کم خواهد شد؟
خیر، در صورتی که تکالیف مربوط به جلساتی که در کلاس حضور نداشته‌اید را انجام دهید، فقط کیفیت یادگیری و عملکرد شما در کلاس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.چه روزها و ساعاتی می‌توانم در کلاس‌ها شرکت کنم؟
کلاس‌های در طول هفته لینگوباکس، روزهای زوج یا فرد از ساعت 08:00 تا ساعت 21:45 به تعداد 13 جلسه برگزار می‌گردند و نیز کلاس‌های یک روز در هفته (پنج‌شنبه و یا جمعه) از ساعت 08:00 الی 13:00 و یا 13:30 الی 18:30 به تعداد 13 جلسه برگزار می‌شود، و همچنین کلاس‌های دو روز در هفته در روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه به تعداد 13 جلسه برگزار می‌شود.


کلاس‌های یک روز در هفته به چه صورت برگزار می‌شود؟
این کلاس‌ها در روزهای پنج‌شنبه و یا جمعه از ساعت 8 الی 13 و یا 13:30 الی 18:30 برگزار می‌گردند. مدت زمان برگزاری کلاس‌ها 13 جلسه‌ی 90 دقیقه‌ای می‌باشد. هر ترم آن پنج هفته به‌طول می‌انجامد.آیا می‌توانم کلاس‌های دو روز در هفته ی زوج را انتخاب کنم؟
خیر، کلاس‌های دو روز در هفته در روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه و به‌صورت دو جلسه‌ای برگزار می‌شوند.


من تا ساعت 6 عصر سر کارم. ساعت برگزاری آخرین کلاس‌های لینگوباکس چند است؟
آخرین ساعت برگزاری کلاس‌ها 20:15 الی 21:45 می‌باشد. البته به‌دلیل تعداد سطوح و نیز تعداد متقاضیان، ممکن است برای تمام سطوح در تمام ساعات کلاس برگزار نشود.

به‌دلیل شرایط کاری و کمبود زمان آزادم نمی‌توانم در کلاس‌های گروهی شرکت کنم. آیا می‌توانم کلاس خصوصی داشته باشم؟
بله، بنا به درخواست و نیاز زبان‌آموز کلاس‌های خصوصی برگزار می‌شوند.

کلاسم پر شده است. من را خارج از ظرفیت ثبت‌نام می‌کنید؟
در راستای احترام به زبان‌آموزان و افزایش بازدهی و یادگیری ایشان و عدم بالا بردن تعداد دانشجویان در هر کلاس ظرفیت مشخصی در نرم‌افزار ثبت‌نام برای سطوح مختلف تعریف شده است که امکان اضافه نمودن به این ظرفیت وجود ندارد. شما می‌توانید در تاریخ‌های پیش‌ثبت‌نام که در تقویم آموزشی وجود دارند ثبت‌نام خود را تکمیل کنید تا مشکلی پیش نیاید.

در صورتی که کلاس‌ها را فشرده/ترمیک ثبت‌نام کنم، تا اتمام آن‌ها چقدر طول می‌کشد؟
از اولین سطح دوره Elementary تا پایان دوره Upper-Intermediate دانشجو بایستی ۲۴ ترم را با موفقیت بگذراند که برای دوره‌های ترمیک ۳ سال و برای دوره‌های فشرده کمتر از ۲ سال به‌طول می‌انجامد. (در صورت گذراندن سطوح به‌صورت فوق‌فشرده مدت زمان مورد نیاز از Elementary تا پایان Upper-Intermediate شش ماه می‌باشد.) پس از گذراندن سطوح مبتدی و میانی دانشجو می‌تواند دانش زبانی خود را با شرکت در کلاس‌های پیشرفته ارتقاء دهد.

آیا در پایان دوره، مدرک یا گواهی خاصی به من داده می‌شود؟
بله، برای دوره بزرگسالان پس از اتمام دوره Upper-Intermediate و Advanced، دوره نوجوانان پس از اتمام Teen 15 و دوره کودکان پس از اتمام U5 و I5 گواهی فارغ‌التحصیلی به زبان‌آموزان اعطا می‌شود، همچنین در صورت نیاز، زبان‌آموزان می‌توانند پس از اتمام هر ترم، گواهی تحصیلی درخصوص پایان همان ترم را تقاضا کنند تا برایشان صادر گردد.


آیا Oxford Word Skills هم در امتحانات گنجانده شده است؟
بلهدوره نوجوانان


کتاب اصلی که در این دوره به فرزندم تدریس خواهد شد چیست؟
کتاب‌های این دوره، سری Project از انتشارات آکسفورد است که در 5 مقطع از PROJECT 1 تا PROJECT 5 در دسترس زبان‌آموزان نوجوان قرار خواهد گرفت و کتاب هر مقطع شامل کتاب درسی، کتاب کار و CD (لوح فشرده) شامل فایل‌های صوتی کتاب اصلی و کتاب کار است. این کتاب‌ها پس از بررسی‌های فراوان توسط شورای آموزشی مستقر در دفتر مرکزی لینگوباکس، براساس جدیدترین متد زبان انگلیسی و مناسب با یادگیری زبان‌آموزی که در فضای غیرانگلیسی زبان قرار دارد و زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان خارجی فرا می‌گیرد، انتخاب شده است.

فرزند من چه مطالبی در این دوره‌ها یاد خواهد گرفت؟
کتاب‌های این دوره، سری Project از انتشارات آکسفورد بوده. علاوه بر آن، در هر ترم انیمیشن‌های انگلیسی برای تقویت مهارت listening و همچنین یادگیری لغات و اصطلاحات انگلیسی در قالبی دلچسب و لذت‌بخش، مورد استفاده قرار می‌گیرد. جمع‌بندی دروس در پایان هر unit در قالب پروژه‌های متنوع و جذاب فردی یا گروهی، تقویت تمام مهارت‌ها به‌ویژه توانایی مکالمه انگلیسی (speaking)، آموزش زبان با ترکیب دو جنبه استفاده روزمره و آکادمیک در حد دروس عمومی مدارس، تدریس فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان در قالب متن‌های جذاب و همچنین آموزش گرامر و لغات انگلیسی با روش‌های مدرن از جمله ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این دوره هستند.
در کنار این کتاب، موسسه لینگوباکس به‌ منظور جذابیت حداکثری دوره‌های نوجوانان و همچنین تقویت پایه زبانی آن‌ها انیمیشن‌هایی را انتخاب نموده که این انیمیشن‌ها علاوه بر اینکه باعث تجربه یادگیری زبان در محیط جذاب می‌شود باعث می‌شود زبان‌آموزان کاربرد زبان را در محیط‌های واقعی دیگر نیز تجربه کنند. این شیوه باعث می‌شود زبان‌آموزان هرچه بیشتر و بهتر در معرض زبان انگلیسی که توسط انگلیسی ‌زبانان صحبت می‌شود، قرار گیرند و از این طریق مهارت شنیداری (extensive listening) آن‌ها تقویت شده و همچنین تجربه به یاد ماندنی‌تری از یادگیری زبان داشته باشند.
این روش یکی از روش‌های مرسوم در یادگیری به‌همراه تفریح (edutainment) است که در آن زبان‌آموز علاوه بر این اینکه زبان دوم را می‌آموزد تجربه شیرین و به یاد ماندنی‌تری از یادگیری زبان دوم خواهد داشت. این انیمیشن‌ها از جدیدترین انیمیشن‌های موجود هستند که باعث می‌شوند زبان‌آموزان آموخته‌های خود را در محیطی کاملاً کاربردی تجربه کنند.

مطالب داخل کتاب چیست؟ شخصیت‌های کتاب کدام‌ها هستند و تنوع مطالب در کتاب به چه صورتی است؟
کتاب‌های Project یکی از محبوب‌ترین کتب در زمینه آموزش زبان انگلیسی گروه سنی نوجوانان (12 تا 15 سال) بوده و دارای ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی است که کمتر در سایر کتب آموزش زبان دیده می‌شود. یکی از ویژگی‌های خاص این کتاب تمرکز اصلی بر استقلال زبان‌آموز Learner Autonomy و رشد زبان‌آموز Learner Development از طریق پروژه‌ها (Projects) و فعالیت‌ها Task است که در این کتاب گنجانده شده است.
در پایان هر بخش زبان‌آموزان می‌بایست با استفاده از یک پروژه گروهی آنچه را که در کلاس آموخته‌اند به‌صورت کاملاً عملی در شرایط واقعی مورد استفاده قرار دهند که این امر باعث می‌شود زبان‌آموزان کاربرد عملی آموخته‌های خود را در دنیای واقعی هنگام انجام یک پروژه ببینند و انگیزه بیشتری برای یادگیری زبان پیدا کنند.
این روش آموزشی یکی از بروزترین روش‌های آموزشی است که در متد (آموزش پروژه محور) Project-Based Learning و (آموزش فعالیت محور) Task-Based Learning استفاده می‌شود و باعث رشد خلاقیت و تقویت بیشتر مهارت‌های زبانی و آموخته‌های زبان‌آموزان می‌شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این کتاب بخش English Across the Curriculum است در این بخش زبان‌آموزان آموخته‌های خود را در ارتباط با دیگر دروسی که در مدرسه یاد گرفته‌اند مورد استفاده قرار می‌دهند. در این بخش زبان‌آموزان کلمات انگلیسی مورد نیاز برای بیان موضوعاتی که در کلاس ریاضی، جغرافیا و … را یاد گرفته‌اند، می‌آموزند.
این مسئله علاوه بر این که برای زبان‌آموزان جذاب است به آن‌ها می‌آموزد زبان وسیله‌ای برای افزایش دانش و یادگیری بیشتر در حوزه‌های دیگر دانش است و صرفاً یادگیری زبان برای یادگیری خود زبان نیست. بخش Culture بخش دیگری از این کتاب است که برای زبان‌آموزان بسیار جذاب است که در آن زبان‌آموزان با موضوعات فرهنگی زبان دوم آشنا می‌شوند و از این طریق موجب تقویت درک زبانی و مهارت‌های ارتباطی آن‌ها در زبان دوم می‌گردد.

پایان هر مقطع، توانایی زبانی فرزند من چه خواهد بود؟
مقطع اول (Project 1/Beginner): این دوره مناسب افرادی است که هیچ‌گونه زمینه یادگیری زبان انگلیسی نداشته و یا میزان دانش بسیار اندکی در مورد این زبان دارند. با وجود اینکه کلیه کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌گردند، زبان‌آموزان مشکلی در یادگیری نداشته و خیلی سریع پیشرفت می‌نمایند. در این سطح، زبان‌آموزان لغات ساده از جمله اعداد، نام کشورها، روزهای هفته، اعضای خانواده، خواندن ساعت و غیره را به انگلیسی تمرین کرده و گرامرهای پایه از جمله زمان حال ساده و افعال have got را یاد می‌گیرند. مباحث مکالمه انگلیسی که به‌ طور خاص در این سطح تمرین می‌شوند شامل سلام و احوالپرسی، مکالمه در مورد زمان و ساعت، توصیف کردن مکان‌های مختلف و غیره است.

مقطع دوم (Project 2/Beginner-Elementary): در پایان این مقطع، زبان‌آموزان می‌توانند عبارات ابتدایی در شرایط خاص را درک کرده و با جملات ساده که گاها ناقص بوده و یا ایرادات گرامری دارند، در زبان دوم ارتباط برقرار نمایند. در این سطح، زبان‌آموزان لغات انگلیسی با موضوعات ورزش، تاریخ، حیوانات، تعطیلات، غذا، آب و هوا و برنامه‌های تلویزیونی را فرا گرفته و گرامر انگلیسی ساده از جمله اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش، زمان حال استمراری، گذشته ساده، صفات تفضیلی و غیره را یاد خواهند گرفت. مکالمه انگلیسی با تمرکز روی موضوعاتی از جمله صحبت کردن در مورد تعطیلات، مقایسه فصل‌ها و غذاها، توصیف کردن حیوانات و غیره تمرین خواهد شد.
مقطع سوم (Project 3/Elementary): در این مقطع، زبان‌آموزان بر نوشتار و استفاده از جملات ساده کاملا مسلط بوده و می‌توانند در تبادل اطلاعات غیرپیچیده شرکت نمایند. در این مرحله، دایره لغات و واژگان انگلیسی محدود است. لغات و واژگان انگلیسی در این سطح بیشتر بر روی انگلیسی روزمره از جمله دعوت کردن، پیشنهاد کمک دادن، با کسی قرار و برنامه تنظیم کردن و پیشنهاد دادن است و علاوه بر آن بر روی لغات انگلیسی مربوط به خانه، خانواده، مکان‌های مختلف در شهر و تجربیات روزمره زندگی نیز تاکید می‌شود. گرامر در این سطح از سطوح قبلی پیشرفته‌تر بوده و روی حال ساده و حال استمراری، زمان گذشته و آینده، حال کامل و استفاده از the تمرکز می‌شود. مکالمه زبان انگلیسی در مورد موضوعاتی همچون صحبت در مورد آینده و گذشته، مشکلات پیش آمده و ارائه پیشنهاد مناسب و همچنین صحبت در مورد زندگی روتین روزانه تمرین می‌شود.
مقطع چهارم (Project 4/Pre-Intermediate): در این مقطع، زبان‌آموزان مفهوم کلی آنچه بیان می‌شود را درک می‌کنند، ولی در برخی از موارد با چالش‌هایی مواجه می‌شوند. آن‌ها قابلیت خواندن و نوشتن متون ساده را داشته و توانایی شرکت در مکالمه‌های مرتبط به موضوعاتی که برایشان آشنا بوده و یا به آن ها علاقه‌مند هستند، را دارند. لغات انگلیسی این سطح پیشرفته‌تر بوده و بر روی مباحثی همچون موافقت و مخالفت کردن، مشکلات و راه حل‌ها، افعال دو بخشی، سفارش دادن غذا و غیره تمرکز دارد. گرامر انگلیسی این سطح شامل افعال مجهول، تفاوت زمان‌های مختلف از جمله حال کامل و گذشته ساده، جملات شرطی و غیره است. مکالمه انگلیسی به‌صورت اختصاصی بر روی موضوعاتی مانند عادات غذایی، تجربیات گذشته و تغییرات در زندگی افراد و نصیحت کردن تمرکز دارد.
مقطع پنجم (Project 5/Intermediate): در این مقطع، زبان‌آموزان متون بلندتر را متوجه می‌شوند و می‌توانند به‌راحتی در زبان دوم ارتباط برقرار نمایند. هرچند بعضی از لغات و گرامرها برایشان همچنان چالش برانگیز است. واژگان انگلیسی این سطح شامل توصیف کردن شخصیت و ظاهر افراد، مسافرت، پول و غیره است. مباحث گرامر انگلیسی این دوره شامل مرور کاربرد افعال با زمان‌های مختلف، نقل قول کردن، جملات شرطی نوع دوم و غیره بوده و مکالمه زبان انگلیسی حول موضوعات کاربردی‌تر مانند عبارات لازم در مکان‌های مختلف، نحوه سئوال پرسیدن به‌صورت مودبانه، به کسی هشدار دادن و امثال اینها تمرین می‌شود.

پس از گذراندن دوره‌های نوجوانان فرزند من به چه سطحی خواهد رسید؟ و گذراندن این دوره چه مزایا و منفعتی برای فرزند من دارد؟
زبان‌آموزان نوجوان طی استمرار ترم‌ها با نوعی از زبان انگلیسی آشنا می‌گردند که ایشان را نه‌تنها برای رویارویی با موقعیت‌های روزمره آماده می‌کند، بلکه توانایی فهم و ارتباط با مفاهیم ساده علوم (به زبان انگلیسی) را که عمدتا” در مدارس خارج از کشور استفاده می‌گردد برایشان فراهم می‌نماید. به‌طور کلی، زبان‌آموزانی که از سیستم آموزشی کتاب‌های Project فارغ التحصیل می‌شوند علاوه بر اینکه از دانش زبانی بسیار قوی برخوردار هستند مهارت‌های زبانی خود را در فضاهای مختلف آموزشی از قبیل پروژه، فیلم و … به چالش می‌کشند و لذا آمادگی بسیار زیادی برای استفاده از دانش زبانی خود در فضاهای خارج از کلاس دارند.

هدف از یادگیری/آموزش چیست؟
هدف نهایی در دوره‌های نوجوانان لینگوباکس، تربیت زبان‌آموزانی است که روان و صحیح، انگلیسی صحبت می‌کنند و می‌توانند از دانسته‌های خود به بهترین شکل برای ساختن جملات انگلیسی و برقراری ارتباط در موقعیت‌های مختلف استفاده نمایند.
مهمترین ویژگی فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها، توانایی آن‌ها در شرکت در مکالمات روزمره انگلیسی بدون مشکل و استرس است.

فرزند من از چه سنی می تواند در این دوره‌ها شرکت کند؟
دوره آموزش مکالمه نوجوانان لینگوباکس مخصوص رده سنی 12 تا 15 سال است.

فرزند من چند ترم در دوره نوجوانان تحصیل خواهد کرد؟
در دوره نوجوانان 5 مقطع وجود دارد و هر مقطع در 3 ترم و در مجموع دوره نوجوانان در (15 ترم) تدریس می‌شود.

هر ترم چند جلسه است؟
هر ترم شامل 13 جلسه آموزشی 90 دقیقه‌ای است.

انواع زمان‌بندی کلاس‌ها (الگوی کلاسی) برای فرزند من به چه صورت است و هر کدام چه مزایایی دارد؟
موسسه زبان لینگوباکس الگوهای متنوعی برای برگزاری کلاس‌ها تهیه و تنظیم نموده است که با توجه به ایام مدرسه و امتحانات و یا فصل تابستان و فراغت از تحصیل زبان‌آموز نوجوان بتواند به بهترین نحو درکلاس‌ها حضور یافته و به یادگیری زبان بپردازد. در ادامه این الگوهای کلاسی به تفصیل خدمت شما معرفی می‌گردند.

(کلاس‌های فشرده) (Intensive Courses) مناسب برای زبان‌آموز نوجوان، علی‌الخصوص در ایام تابستان:
کلاس‌های فشرده سه روز در هفته زوج و یا فرد و در دو جلسه‌ی نود دقیقه‌ای برگزار می‌شوند و هر ترم در سه هفته به پایان می‌رسد.
این دوره‌ها مناسب افرادی هستند که:
قصد دارند در مدت زمان کوتاهی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
زمان کافی برای مطالعه بیشتر خارج از کلاس دارند.
می‌خواهند مدت زمان بیشتری در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرند.
میزان پیشرفت در این دوره‌ها به نسبت سایر انواع کلاس‌ها بیشتر بوده و راندمان کلاسی بالا است.
(کلاس‌های ترمیک) (Regular Courses) مناسب برای زبان‌آموز نوجوان علی‌الخصوص در ایام مدرسه و امتحانات:
کلاس‌های ترمیک سه روز در هفته زوج و یا فرد و هر روز یک جلسه‌ی نود دقیقه‌ای برگزار می‌شوند و ترم در پنج هفته به پایان می‌رسد.
این دوره‌ها مناسب افرادی هستند که:
قصد دارند زبان انگلیسی را در مدت زمان طولانی‌تر و با سرعت مناسب یاد بگیرند. مشغول درس مدرسه و دانشگاه بوده و فرصت مطالعه حجم مطالب کمتری را دارند.
مدت زمان طولانی در کلاس برایشان خسته کننده است.
میزان پیشرفت در این دوره‌ها مناسب بوده و اگر با مطالعه مطالب خارج از کلاس همراه باشد، یادگیری عمیق‌تری اتفاق خواهد افتاد.
کلاس‌های دو روز در هفته ترمیک ( Two-Day-a-Week Regular Courses):
کلاس‌های دو روز در هفته ترمیک، در روزهای یکشنبه و سه شنبه صبح و یا بعد از ظهر به صورت دو جلسه ۹۰ دقیقه‌ای برگزار می‌شوند و هر ترم در چهار هفته به پایان می‌رسد.

این دوره ها مناسب افرادی هستند که:
قصد دارند در مدت زمان کوتاهی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
زمان کافی برای مطالعه بیشتر خارج از کلاس دارند.
ترجیح می‌دهند روزهای پنجشنبه کلاس نداشته باشند.
میزان پیشرفت در این دوره‌ها مناسب بوده و شرکت‌کنندگان لازمست پس از اتمام کلاس در روز سه‌‌ شنبه، مطالعه کافی در مورد مطالب ارائه شده در طول هفته تا شروع کلاس بعدی را داشته باشند.
(کلاس‌های یک روز در هفته) (One-Day-a-Week Courses) مناسب برای زبان‌آموز نوجوان علی‌الخصوص در ایام مدرسه و امتحانات:
کلاس‌های یک روز در هفته، پنج‌شنبه‌ها و یا جمعه‌ها صبح و یا بعد از ظهر به‌صورت سه جلسه ۹۰ دقیقه‌ای برگزار می‌شوند و هر ترم در پنج هفته به پایان می‌رسد. این دوره‌ها مناسب افرادی هستند که در طول هفته زمان کافی برای شرکت در کلاس‌های ترمیک را ندارند. شاغلین، دانشجویان و دانش‌آموزان معمولا از این نوع کلاس‌ها استقبال زیادی می‌کنند.
شرکت‌کنندگان در این نوع از کلاس‌ها برای یادگیری و پیشرفت لازم است در طول هفته با مطالعه و تمرین خارج از کلاس خود را با زبان انگلیسی در تماس نگاه داشته و به‌ مرور نکات تدریس شده در کلاس بپردازند.

عملکرد فرزند من به چه صورتی ارزیابی خواهد شد؟ نوع امتحانات به چه صورت است؟
در هر ترم آموزشی 1 امتحان برگزار می‌گردد. امتحان پایان‌ترم که نمره آن از 40 محاسبه می‌گردد و مهارت صحبت کردن و پیشرفت دانشجو از طریق نمره کار کلاسی که 40 نمره است و توسط استاد کلاس به هر زبان‌آموز نوجوان اختصاص می‌آید، سنجیده می‌شود. در مجموع نمرات زبان‌آموز نوجوان از 100 محاسبه می‌گردد.

مدرک پایان دوره که به فرزند من اعطا خواهد شد چیست؟
بعد از اتمام این دوره‌ها، زبان‌آموزان مدرک فارغ‌التحصیلی پایان دوره نوجوانان را دریافت کرده و با انجام تعیین سطح رایگان می‌توانند در دوره‌های بزرگسالان لینگوباکس شرکت نمایند.

فرزند من در چه زمانی از دوره نوجوانان می‌تواند فارغ‌التحصیل شود؟
در دوره نوجوانان پس ار فارغ‌التحصیلی در سطح Teen 15 و یا رسیدن به سن شناسنامه‌ای 15 سال، زبان‌آموز نوجوان می‌تواند در آزمون تعیین سطح رایگان دوره بزرگسالان شرکت کرده و در مقطع بزرگسالان به یادگیری زبان انگلیسی ادامه دهد.

فضای کلاس برای فرزند من در مقطع نوجوانان چگونه است؟
فضای کلاس در دوره نوجوانان در موسسه زبان لینگوباکس فضای سرگرم‌کننده و انگیزه دهنده و امن است. کلاس‌های دوره نوجوانان فضایی دارد که در آن زبان آموز احساس راحتی می‌کند. در حدود ۸۰ درصد زمان صحبت در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و این موضوع به زبان‌آموزان کمک می‌کند که با انگیزه بمانند و در مورد یادگیری هیجان‌زده باشند .

اساتیدی که برای تدریس به فرزندم در مقطع نوجوانان انتخاب می‌شوند چه ویژگی‌هایی دارند؟
اساتیدی که برای تدریس در دوره نوجوانان انتخاب می‌شوند شخصیتی الهام‌بخش و انگیزه‌دهنده دارند.
اساتید دوره‌های نوجوانان برای تدریس مطالب از سبک پویا، شخصیت جذاب و لحن مثبت استفاده می‌نمایند. مدرسین زبان انگلیسی در این دوره‌ها و برای این مقطع حساس سنی تجربه سال‌ها تدریس را دارند و می‌توانند وضعیت زبان‌آموز نوجوان را در سطح بسیار عمیق درک کنند. تمام اساتید پس از گذراندن دوره مخصوص تربیت مدرس و اخذ این مدرک می‌توانند در این دوره‌ها تدریس نمایند.

چگونه می‌توانم از روند پیشرفت تحصیلی فرزندم آگاه شوم؟
در طول هر ترمِ آموزشی در صورت نیاز استاد کلاس با والدین دانشجویان در مورد روند پیشرفت تحصیلی دانشجویان صحبت کرده و راهکارهایی برای پیشرفت نوجوانان ارائه می‌نماید.
همچنین روند تحصیلی دانشجویان نوجوانان توسط تیم آموزش رصد شده و در صورت نیاز به والدین مشاوره داده می‌شود، تا زبان‌آموز نوجوان بتواند هرچه بهتر پیشرفت کرده و از آموخته‌های خود در تمامی محیط‌های آموزشی علی‌الخصوص مدرسه استفاده نماید.

اولین قدم برای شرکت فرزند من در کلاس‌های موسسه زبان لینگوباکس چیست؟
برای این که بدانید در چه سطحی و ساعاتی می‌توانید تحصیل کنید، نخست باید مشاوره آموزشی و تعیین سطح شوید. جهت تعیین سطح پس از ارسال درخواست شما از طریق شماره واتس اپ/ایمیل/اینستاگرام برای شما زمانی مشخص خواهد شد و می توانید از طریق لینکی که به شما داده خواهد شد وارد وب سایت lms.linguobox.ir شوید و از طریق ورود به جلسه تعیین سطح به کلاس تعیین سطح وارد می شوید. در جلسه تعیین سطح از شما سوالاتی پرسیده خواهد شد تا سطح شما مشخص شود. برای سطوح بالاتر از زبان آموزان می خواهیم تا در مورد موضوعی در حضور ما متنی را نگارش نمایند تا بتوانیم دقیق ترین سطح زبان آموز را مشخص کنیم.
لازم به ذکر است پس از ارسال زمان پیشنهادی تعیین سطح از طرف لینگوباکس - در صورت عدم تایید زبان آموز تا ۱۵ دقیقه پس از ارسال درخواست مبنی بر تایید شرکت در جلسه تعیین سطح - جلسه از طرف درخواست کننده لغو خواهد شد.

برای دریافت زمان تعیین سطح برای فرزندم چگونه باید اقدام کنم؟
از طریق ارسال درخواست به شماره واتس اپ/ایمیل/اینستاگرام لینگوباکس برای شما زمان تعیین سطح مشخص خواهد شد.

پس از انجام تعیین سطح ، چگونه فرزندم را ثبت نام کنم؟
متقاضیان ثبت‌نام پس از انجام تعیین سطح و مشاوره جهت تعیین زمان کلاس خود، می‌توانند از طریق برنامه ال ام اس و پس از تکمیل فرم عضویت و دریافت شناسه کاربری و رمز عبور برای زمان و الگوی مورد نظر خود ثبت‌نام نمایند و یا با ارسال مدارک کامل (کد ملی و مشخصات شناسنامه‌ای) به پست الکترونیکی لینگوباکس، ثبت‌نام خود را انجام دهند.

اگر احیانا فرزند من نتواند در کلاس شرکت کند چگونه می‌توانم شهریه کلاس ایشان را استراد کنم؟
استرداد به‌معنای پس دادن و یا برگرداندن شهریه دانشجوی ثبت‌نام شده است که تحت شرایط خاص و طبق قوانین مشخصی و با هماهنگی و تایید مدیر آموزش و تنها 48 ساعت قبل از شروع ترم انجام می‌گیرد. برای آگاهی از این شرایط می‌توانید با شماره واتس اپ تماس بگیرید.

اگر فرزند من به هر دلیل نتواند برای مدتی در کلاس‌ها ثبت‌نام نماید وضعیت تحصیلی او به چه صورت خواهد بود؟
فرزند شما می‌تواند دو ترم متوالی معادل ۴۰ روز (از زمان آخرین امتحان پایان‌ترم تا ثبت‌نام بعدی) از مرخصی تحصیلی استفاده نماید ولی اگر میزان مرخصی بیش از ۴۰ روز باشد ایشان باید مجددا تعیین سطح شوند و سپس می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام نمایند.

اگر فرزند من به هر دلیل نتواند برای در آزمون پایان ترم شرکت نماید، نمره ایشان چگونه محاسبه می‌گردد؟
در صورتی که دانشجو موفق به حضور در جلسه امتحان پایان‌ترم نشود، در صورت تایید استاد کلاس و رضایت ایشان از پیشرفت تحصیلی و تایید تیم آموزش، پس از بررسی عملکرد دانشجو در ترم‌های گذشته ایشان می‌تواند تنها یک بار در سال به‌جای امتحان آنلاین از شرایط مراجعه به مدیر بهره گیرد.

آیا می‌توانم فرزندم را در ساعاتی ثبت‌نام کنم که از تخفیف ساعت کلاسی بهره‌مند شوم؟
موسسه زبان لینگوباکس برای رفاه حال زبان‌آموزان گرامی ساعاتی را تحت عنوان ساعات تخفیف‌دار برای ثبت‌نام در نظر گرفته است. این الگو‌های کلاسی که شامل 25% تخفیف ساعت کلاسی هستند عبارتند از:
الگوی فشرده زوج/فرد ساعت 11:30 تا 14:45 و الگوی ترمیک زوج/فرد ساعت 13:15 تا 14:45.
زبان‌آموز نوجوان می‌تواند در ایام تابستان از الگوی تخفیف دار فشرده/ترمیک (در صورت ارائه شده این الگو توسط واحد مورد نظر) استفاده نماید.

آیا ترجمه‌ی فارسی به انگلیسی هم تدریس می‌شود؟
خیر

آیا دوره نوجوانان شامل کتاب های کمک آموزشی از قبیل کتب داستان و لغت می گردد؟
خیر. در صورت تمایل و صلاحدید شخصی و همچنین با گرفتن مشاوره از اساتید و کارشناسان آموزش می توانید از کتاب های موجود درفروشگاه اینترنتی لینگوباکس استفاده کنید.


سوالات متداول,آموزشگاه زبان در کرج,موسسه زبان در کرج