سرگرمی های زبانی

سریال تلویزیونی

در این بخش سریال هایی رو به شما معرفی می کنیم که بتونید شنیدار و دامنه ی واژگانی خودتون رو ارتقاء بدید.

نکته مهم برای فراگیری زبان بوسیله ی سریال: ابتدا به خاطر داشته باشید که قرار نیست کلیه واژگان و اصطلاحات یک سریال یا فیلم رو درجا بدونیم، همینکه به گوشمون بخوره کافیه؛ در مراحل بعدی اصطلاحات و واژگانی رو که نمی دونیم روی کاغذ می نویسیم و بعد از تماشای فیلم و سریال برسی می کنیم. 

یه کار جالبی که به ذهنم رسید این بود، اگه سطح زبانی شما زیاد بالا نیست می تونید متن هر قسمت رو بگیرید و پیش از تماشای سریال یک نگاه کلی بیندازید، نه برای خواندن متن فقط به دنبال واژگان نو بروید و زیرشون خط بکشید، می تونید قبل و یا بعد از تماشای سریال اینها رو بخونید که سریال رو بهتر درک کنید.

به یاد داشته باشید، اگر در لحظه ی تماشای سریال زیر نویس هم بخونید، شنیدار شما خیلی ضعیف خواهد شد. می تونید در صورت متوجه نشدن بخشی، اون بخش از زیر نویس رو بخونید، و باقی متن رو پنهان کنید تا شنیدارتون قوی بشه.

یادتون باشه تماشای سریال بسیار اعتیاد آور هست و می تونه روند زندگی طبیعی شما رو مختل کنه، سعی کنید براش یک محدودیت بگذارید. هر سریالی هم بدرد زبان آموزی نمی خوره، باید بدونید چه سریالی رو تماشا کنید تا مطالب مفیدی ازش یاد بگیرید.

شبکه تلویزیونی

در این بخش شبکه های تلویزیونی رو بهتون معرفی می کنم که باهاشون بتونید زبانتون رو تقویت کنید.

شبکه های رادیویی

در این بخش بهترین شبکه های رادیویی رو جهت ارتقاء زبان بهتون معرفی خواهم کرد.